Aplikace ušních svící

Kouř hořící svíčky, nasycen silicemi, klesá do vnitřního ucha, kde působí. Při aplikaci se cítíte příjemně, vnímáte teplo a jemný praskot v uchu, po odstranění svíčky lépe slyšíte. Tradiční pomoc při rekonvalescenci, jako pomoc při migrénách, bolestech zubů či únavě.

Účinná a jednoduchá terapie při chronických stavech nedoslýchavosti, hučení v hlavě, nespavosti, stresech a migrénách.

Jedná se o prastarou čínskou metodu zdárně užívanou již několik let i naší kulturou.

Ušní svíce je vyrobena z přírodní tkaniny impregnované škrobem včelího vosku a silic z léčivých rostlin, které mají blahodárné účinky. Ušní svíce lze aplikovat nejlépe po domluvě s lékařem jako podpůrnou léčbu u následujících zdravotních potíží (tlaky v uších, při zánětech středního ucha, záněty čelních a čelistních dutin, hučení v hlavě, migrény, psychické vypětí, stresy, přepracovanost, nespavost, ekzém zevního zvukovodu, únava a malátnost při vodnatých zánětech dutin, zánět nosní sliznice, bolest zubů, chronické stavy nedoslýchavosti, bolesti hlavy, nedostatečné prokrvení ucha, porucha lymfatické drenáže ucha)

Překvapující účinky ušních svící lze pozorovat i při posílení imunitního systému zejména u starších lidí. Aplikace ušních svící je možná od věku, kdy lze dítě udržet během aplikace v klidu, horní hranice věku není omezena.

Ušní svíce jsou dodávány v těchto bylinných variacích

Natural, cedr. santal, sibiřská jedle, šalvěj muškátová, meduňka, kakost, jalovec, levandule, máta kadeřavá, rozmarýn, tymián.

Léčebný účinek

Ušní svíce se zapálí a vloží opačným koncem do ucha. Při spalování svíce působí dvě stádia léčebného účinku:

    • podtlak v počáteční fázi způsobí citelné uvolnění napětí v uchu a v příslušných dutinách, která pacient vnímá jako spontánní úlevu. tzv. komínkovým efektem je mlžný koncentrát nasycený cennými substancemi z léčivých bylin a medu vtažen do vnitřního ucha, kde uvolní případné usazeniny a stimuluje tvorbu ušního sekretu
    • teplo je odráženo hliníkovou folií ve spodní části svíce a vedeno do ucha. Lokální účinek tepla se projevuje zvýšeným prokrvením periferních oblastí a zesílením čistícího efektu lymfatického oběhu