Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž je nejúčinnější metoda pro uvedení lymfy do pohybu, odstranění lymfoedému, celulitidy, zvýšení imunity, zvýšení tělesné energie, snížení únavy a zvýšení pozitivity myšlení (lymfodrenáž ovlivňuje i lymfu v mozku).

Kvalitní lymfodrenáž poznáte takto

Nejdříve musí lymfoterapeut uvolnit krční oblast (Terminus), postupně uvolňuje uzliny a lymfatické cesty na hlavě, na hrudi, na břichu a na končetinách (vždy shora dolů, nikoli naopak) a na zádech. Vždy je nutno uvolnit krční uzliny, hlavní hrudní mízovod (kolem prsou), podpažní uzliny (Atily), tříselné uzliny a hlavní mízovod na vnitřní straně stehen. Lymfatická masáž je jemná a hladivá, lymfatická masáž celulitidy je silnější (nedělá modřiny).

Jak taková masáž vypadá v praxi?

Nejdříve je dobré probrat váš zdravotní stav a zjistit, jak by vám lymfodrenáž mohla pomoci, v jaké oblasti, informovat vás, kdy lze masáž nejvhodněji aplikovat. Pokud zjistíte, že by vám vyhovovala a rozhodnete se masáž podstoupit, pak probíhá v tomto sledu. Jako první se začínají masírovat uzliny v oblasti krku, je to takový malý centrální systém a ten je potřeba otevřít vždy!!!, to trvá asi 15 - 20 minut. Pak lze postupovat dále a masírovat oblasti, které k danému problému vhodné, např. u celulitidy se užívá této sestavy: krk, dolní končetiny zepředu, dolní končetiny zezadu, zadek. Z lékařského hlediska se doporučuje absolvovat alespoň 1x za měsíc masáž celého těla.

Jak probíhá?

Je to sestava speciálních hmatů, které se provádí určitým tlakem ,tempem a pořadí těchto hmatů je přesně stanoveno. Nejprve se aktivují terminální lymfatické uzliny, poté uzliny regionální, příslušné k části těla, kterou drenujeme a následně pak vypuzovacími a pumpovacími hmaty podporujeme odtok lymfy. Klientovi je masáž velice příjemná, hmaty jsou prováděny velmi jemně tak, aby podpora toku lymfy byla co nejužitečnější. Terapeut se nesoustředí jen na problémové partie, ale snaží se i o to, aby byla lymfa skutečně odváděna do krevního řečiště a nestagnovala v hlubokých tělních uzlinách nebo hlavním mízním kmeni. Pro vysokou časovou náročnost terapie bývá masáž rozdělena do pěti až sedmi sezení, které se naplánují tak, aby úsek mezi první a poslední masáží nebyl delší než dva týdny. Klientovi je doporučena životospráva a pitný režim, je upozorněn na některé změny, které mohou při čištění organismu nastat (častější močení, přechodná bolest hlavy, pocit žízně atd.).

Manuální lymfodrenáž kosmetická

CELULITIDA – jedná se o kosmetický, nikoli zdravotní problém, který postihuje 90 % žen. Ženy jsou bohatě vybaveny tukovými komůrkami, a ty se nerovnoměrně naplňují a bobtnají, tlačí na pojivovou tkáň, krevní a lymfatické cévky, které se deformují. Tekutina a odpadní látky zůstávají ve tkáních. První viditelný následek – pomerančová kůra

Kontraindikace lymfatické masáže

    • otoky způsobené onemocněním srdce, jater, ledvin
    • akutní virové nebo bakteriální onemocnění
    • akutní žilní onemocnění
    • lupénka

Tento způsob masáže je klinicky vyzkoušen, je naprosto bezbolestný a spíše relaxačního charakteru.

Žádný přístroj ani kosmetický přípravek, nemůže nahradit manuální lymfodrenáž, neboť neumí ošetřit terminální a regionální uzliny. Toto lze učinit pouze manuálně.